Nahide Tan

1983 yılında ODTÜ Mimarlık Fakültesi'nden mezun oldu. Öğrencilik yıllarında Milas, Antalya ve Tarsus bölgesi kazı çalışmalarına mimar olarak katıldı. Mezuniyet sonrası Bursa Belediyesi ve Ağa Han Vakfı’nın finanse ettiği 1985 yılında BURSA 2000-Reyhan, Haşim İşcan caddesi bölgesi düzenlemesi konulu yarışmada bir meslektaşı ve iki şehir plancı arkadaşı ile birincilik ödülü aldı. 

Uluslararası Altın Elma ve Sedat Simavi Vakfı ödüllü Antalya Kaleiçi ve Yat Limanı Restorasyon ve Koruma projesi Emanet Komisyonu’nda mimar olarak çalışma hayatına başladı. Çukurova Metropoliten Çevre geliştirme projesi –Mimar/Adana; Dikmen vadisi 1. ve 2. etap çevre düzenleme projesi-Proje Sorumlusu/Ankara; Tepe İnşaat Yatırım projeleri ve Beykoz Konakları-Koordinatör Yardımcısı; Irak, Libya'da çeşitli büyük projelerde çalıştı.

2000 yılında profesyonel hayatına ek olarak bir seramik çalışmaya başladı. Çalışmalarında şekillendirdiği üç boyutlu çift kuş formu çeşitlemeleri ile Temayoktema grubu sergilerine katıldı.
2016 yılından itibaren seramik yaşamını yönlendirmeye başladı...

Elde şekillenen pişmiş toprak takılar özgürlüğün simgesi balık, kuş, geometrik şekiller çubuk, yarım küre, halka, dikdörtgen, kare formlarında ve varaklı, camlı, sırlı ama en çok ham haliyle şekillendi. Camın sır olduğu çalışmalarında renkler ışık kırılmalarıyla derin, gölgeli, çatlaklı yansımalı bir dünyaya dönüştü.

Tasarımları aldığı davetle Mart 2017'de Florida Norton Museum of Art’da sergilenecek.

https://www.naydecotta.com/

www.areksan.com Instagram Fashion Posts Instagram Celebrity Posts Instagram タトゥーモデル Instagram BILDERRAHMEN Tags Germany Instagram Viewer Free Steam Wallet Code
https://www.forexman.xyz