Sıra Dışı Konut Yapıları/ Yerleşimleri: İlbank Bloklarımoderatör: Nuray Bayraktar, sunum: Çılga Resuloğlu, değerlendirme: Deniz Altay Baykan, Feride Göğüş, Enis Öncüoğlu ve Hakan Tüz

Sıra Dışı Konut Yapıları/ Yerleşimleri   //  22 Şubat 2022 @ 19:30

“Sıra Dışı Konut Yapıları / Yerleşimleri" temasıyla gerçekleştirilen etkinlik serisinin üçüncü toplantısının konusu İlbank Blokları olarak belirlenmiştir. Bu etkinlik serisi, gündelik hayatta önlerinden sıklıkla geçtiğimiz ancak belki de fark etmediğimiz, gerek mimari özellikleri gerekse sundukları çevresel ve mekânsal olanaklar ile benzerlerinden farklılaşarak öne çıkan ve güncel tasarımlar için yol gösterici potansiyeller barındıran konut yapılarına/yerleşimlerine dikkat çekmek ve bu yapıları/yerleşimleri ve mimarlarını kıymetlendirmek hedefiyle düzenlenmektedir. Etkinlikte, kullanıcıların dikkatinin yaşamakta oldukları yapılara / yerleşimlere çekilmesi ve deneyimlerinin paylaşılması da önemsenmekte; mimari açıdan yapılacak değerlendirmelerin yanı sıra kullanım açısından değerlendirmelerin de paylaşılacağı bir platform oluşturulmaktadır.

  • Sunumu dinlemek ve soru-cevap oturumuna katılmak için bilgisayar ya da telefonunuza ZOOM uygulamasını indirip bir kullanıcı profili oluşturmanız gerekmektedir. Sonrasında aşağıdaki bağlantıyı takip ederek ya da toplantı numarasını uygulamaya girerek etkinliğimize katılabilirsiniz. Etkinlik ayrıca Mimarlar Derneği 1927 Youtube hesabında eş zamanlı olarak yayınlanacaktır.

ZOOM Bağlantısı: https://zoom.us/j/2168948632 ZOOM Meeting ID: 216 894 8632

Youtube Bağlantısı: https://www.youtube.com/channel/UCkB46f7vB00exAQJzJ6O6Jw