Mimarlık; Geleceğe Bakmaktır I Çanakkale Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi Binası’nın 10 Yıllık SerüveniSeden Cinasal Avcı, Ramazan Avcı, Ebru Can Bilhan, Kenan Bilhan

Sunum   //  26 Mart 2024 @ 19:30

Çanakkale Belediyesi “Yeşil” Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi Binası ve Yakın Çevresinin Düzenlenmesi Çanakkale Belediyesi “Yeşil” Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi Binası ve Yakın Çevresinin Düzenlenmesi Ulusal Mimari Proje Yarışması 2012 yılında Çanakkale Belediyesi tarafından açılmıştır. Yarışmada birinci olan proje, uygulama projelerinin hazırlanmasının ardından inşaat süreçlerinin başlamasıyla 2023 yılında tamamlanmış ve kullanıma açılmıştır.

Seden Cinasal Avcı

Seden Cinasal Avcı 1983 yılında İskenderun’ da doğdu. 2006 yılında Gazi Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden lisans diplomasını aldı. Lisans döneminde ve sonrasında TH&İdil Mimarlık Ankara ofisinde görev aldı. 2007-2011 yılları arasında çalışmalarını İzmir’de sürdürdü. İzmir Mimarlar Odası için 2007 yılında “Etkinlikler” adında 2003-2007 İzmir Mimarlar Odası’nın etkinliklerini kapsayan bir kitap yayına hazırladı. 2008-2009 yılları arasında M artı D Mimarlık (Dürrin Süer, Metin Kılıç) ofisinde görev aldı. Genç bir mimar olarak farklı iş içeriklerinde çok sesli ve çok aktörlü üretim süreçlerini tercih etmektedir. Çeşitli ekiplerle ürettiği kolektif işler ve mimari proje yarışmalarıyla başlayan çalışmaları, 2009 yılında Ramazan Avcı ile İzmir’de kurulan SCRA Mimarlık Ofisi ile kurumsal bir yapıya kavuştu. 2011 yılından bu yana Ankara’da yer alan kurucusu olduğu SCRA Mimarlık Ofisinde çalışmalarını sürdürmektedir.

www.scra.com.tr

Ramazan Avcı

Ramazan Avcı 1982 yılında Safranbolu’ da doğdu. 2000 yılında Ankara Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Lisans eğitimini 2000-2004 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde tamamladı. Mezuniyeti ardından TH&İdil Mimarlık Ankara ve İzmir Bürolarında görev aldı. Genç bir mimar olarak farklı iş içeriklerinde çok sesli ve çok aktörlü üretim süreçlerini tercih etmektedir. Çeşitli ekiplerle ürettiği kolektif işler ve mimari proje yarışmalarıyla başlayan çalışmaları, 2009 yılında Seden Cinasal ile İzmir’de kurulan SCRA Mimarlık Ofisi ile kurumsal bir yapıya kavuştu. 2011 yılından bu yana Ankara’da yer alan kurucusu olduğu SCRA Mimarlık Ofisinde çalışmalarını sürdürmektedir. Aynı zamanda TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde Mimari Tasarım stüdyosunda yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır.

http://www.scra.com.tr/

Ebru Can Bilhan

2008 yılında Gazi Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. Mezuniyet sonrası Ankara’da Uygur Mimarlık ofisinde çalıştı. 2011 yılında Kenan Bilhan ile CBN Mimarlık ofisini kurdu. 2010 yılından itibaren ulusal mimari proje yarışmalarına katılmış ve 3’ü birincilik olmak üzere çeşitli ödüller almıştır. 2020 yılında Malatya Erman Ilıcak Fen Lisesi ve 2022 yılında Ankara Erman Ilıcak Fen Lisesi projeleri Türkiye Mimarlık Yıllığına girmeye hak kazanmıştır. Gazi Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır. Halen kurucusu olduğu CBN Mimarlık’ta çalışmalarını sürdürmektedir.

Kenan Bilhan

2007 yılında Gazi Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. Mezuniyet sonrası Ankara’da Günday Mimarlık ve Hilmi Güner Mimarlık ofislerinde çalıştı. 2011 yılında Ebru Can ile CBN Mimarlık ofisini kurdu. 2010 yılından itibaren ulusal mimari proje yarışmalarına katılmış ve 3’ü birincilik olmak üzere çeşitli ödüller almıştır. 2020 yılında Malatya Erman Ilıcak Fen Lisesi ve 2022 yılında Ankara Erman Ilıcak Fen Lisesi projeleri Türkiye Mimarlık Yıllığına girmeye hak kazanmıştır. Gazi Üniversitesi’nde ve Çankaya Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak tasarım stüdyolarında derslere girmiştir. Halen kurucusu olduğu CBN Mimarlık’ta çalışmalarını sürdürmektedir.